Kırşehir HaberNet

?İL JANDARMA KOMUTANLIĞI BAŞARILARI İLE GÖZ DOLDURUYOR ?

?İL JANDARMA KOMUTANLIĞI BAŞARILARI İLE GÖZ DOLDURUYOR ?
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
708 views
01 Şubat 2022 - 18:26
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

? İL JANDARMA KOMUTANLIĞI BAŞARILARI İLE GÖZ DOLDURUYOR‼️

Kırşehir İli Merkez ilçesinde ikamet eden R.S isimli vatandaşı arayan ve kendisini askeri personel olarak tanıtan dolandırıcı şahıs, vatandaş R.S ‘nin suça karıştığını, evinde bulunan altınları teslim etmesi gerektiğini, altınlarla karşılaştırma yapılacağını söylemesi üzerine R.S isimli vatandaş evine gelen şahıslara altınları teslim etmiştir. 

R.S altınları teslim ettikten sonra dolandırıldığını düşünerek 156 Jandarma İhbar Hattına ihbarda bulunmuştur.

Gelen ihbar üzerine Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Asayiş Timi tarafından yapılan araştırmada şüpheli şahısların yapılan araştırma sonucunda Adana ilinde oldukları tespit edilmiştir. 

Adana İl Jandarma Komutanlığı ile koordine kurularak, Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı Ekiplerince operasyon başlatılmıştır. 

Adana ve Kırşehir İl Jandarma Komutanlıklarınca yapılan operasyon neticesinde V.C F.Ş ve T.Ö isimli şahıslar dolandırıcılıktan elde ettikleri 54.225 Türk Lirası ve 1500 Euro ile birlikte Adana’ da ele geçirilmiştir. 

V.C F.Ş ve T.Ö isimli şahıslar Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığınca tutuklanarak Kırşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.

Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından vatandaşlarımıza “Sizleri telefonla arayarak kendini Asker, Jandarma, Polis ve Savcı olarak tanıtıp, sizden para ve altın isteyen şahıslara itibar etmemeleri “ yönünde tekrar uyarılarda bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

             T.C.

KIRŞEHİR VALİLİĞİ

İL JANDARMA KOMUTANLIĞI

 

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.