Kırşehir HaberNet

20 BİN PERSONEL ALIMI VAR!!

20 BİN PERSONEL ALIMI VAR!!
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
428 views
11 Mart 2022 - 20:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

?‍⚕️ SAĞLIK BAKANI Fahrettin KOCA: 20 BİN YENİ PERSONEL ALINACAK‼️

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 10 bin yeni sözleşmeli sağlık personeli ve 10 bin sürekli işçi alımı yapılacağını duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, uzun süredir beklenen personel alımıyla ilgili bugün açıklama yaptı.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, atama bekleyen sağlık personellerini sevindirecek haberi duyuran Fahrettin Koca, toplamda 20 bin personel için atama izninin çıktığını belirtti.

Konuyla ilgili Bakan Koca, yaptığı paylaşımda “Bakanlığımız, Cumhurbaşkanlığınca verilen atama izniyle, 10 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 10 bin sürekli işçi alımı daha yapıyor.” ifadelerini kullandı.

⚠️ ALIM YAPILACAK UNVANLAR‼️

Fahrettin Koca’nın geri kalan detaylı açıklaması ise şu şekilde;

“Bu çerçevede, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 10 bin sözleşmeli sağlık personeli alım sürecini başlatıyoruz. Branş dağılımlarını da içeren bilgiler, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye gönderildi. Alım şu unvanlarda yapılacak.

5 bin 175 Hemşire, 800 Ebe ve 3 bin 293 Sağlık Teknisyeni/ Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi.

⚠️ 10 BİN SÜREKLİ İŞÇİ ALINACAK‼️

Ayrıca temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri, şoförlük hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 10 bin sürekli işçi alımı yapılacaktır.

??‍♀️ SÜREKLİ İŞÇİ BAŞVURU TARİHLERİ 15-21 MART‼️

Sürekli İşçi Başvuruları 15 Mart 2022 – 21 Mart 2022 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) https://esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapılabilecektir. 

Bakanlığımızca yapılacak 20 bin yeni atama sağlık camiamıza, yeni arkadaşlarımıza ve milletimize hayırlı olsun.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.