Kırşehir HaberNet

28 ŞUBATI UNUTTURMAYACAĞIZ !!

28 ŞUBATI UNUTTURMAYACAĞIZ !!
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
570 views
27 Şubat 2021 - 18:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

28 ŞUBATI UNUTTURMAYACAĞIZ !!

KİMDER / KIRŞEHİR IMAM HATİP LİSESİ MEZUNLARI DERNEĞİ)

Başkanı ALPARSLAN YILDIZ: 28 Şubat’i genç kuşaklara unutturmamak için çaba,göstereceğiz,Imam Hatipliler Derneği Başkani ALPARSLAN YILDIZ,

28 Subat’in toplumun kodlariyla oynayarak yeni bir kimlik inşa etme, çabası olduğunu belirterek “Unutmamak ve genç kuşaklara da unutturmamak için her zaman çaba göstereceğiz.” dedi.

YILDIZ, yaptığı yazılı açıklamada, 28 Șubat 1997 tarihli Milli Güvenlik Kurulunda alınan kararlarla, hükümetin düşürüldüğünü, ve milletin iradesine ipotek koyulmaya çalışıldığını,

24 yıl geçmesine rağmen darbecilerin bu isteklerinden hala, vazgeçemediklerini bildiklerini aktardı.

Her türlü darbenin karşısında olduklarını ifade eden YILDIZ,

28 Șubat darbesini unutmamak ve genç kuşaklara da,unutturmamak için her zaman çaba göstereceklerini belirterek, şunları kaydetti.

“28 Subat, kendisini halkın, milletin, ülke menfaatlerinin üstünde gören statükocuların kendi talepleri ve istekleri, doğrultusunda yönetimi ve toplumu şekillendirme çabaları olarak ortaya çıktı.

Bu kalkışma, kökünü inancımızdan, kültür ve medeniyetimizden aldığımız toplum kodlarımiz ile oynayarak yeni bir toplum, yeni bir birey, yeni bir kimlik inşa etmenin de, bir çabasıydı.

Biz gizli ve agik olarak uygulanan bu planın farkında olarak karşısında durduk. Dinimizi, inancımızı, kimliğimizi, muhafaza ederek yaşamaya, toplum düzenimizi korumaya gayret ettik.

Kendisini toplumun üstünde, ülkenin asıl sahibi, olarak gören üstenci, elit ve bati kaynaklarindan beslenen bu anlayış, Tanzimat ‘tan beri hep bu ülkede eşik bekçiligi yaptı.

İtthat ve Terakki ile başlayan, 31 Mart olaylarıyla devam eden ardından Cumhuriyet döneminde gelişen başarıya ulaşmış ve,ulaşmamış tüm darbeler bu çabanın bir ürünüydü.

Maalesef 27 Mayıs darbesiyle devam eden bu kötü gelenek, arkasından, 28 Şubatları, 15 Temmuzları getirdi.

“Yarınların güçlü Türkiye’sine güveniyoruz”

28 Subat postmodern darbesinin milli, manevi değerlerine bağlı, inançları ile toplumda yaşamak, eğitim almak, iş hayatında var olmak isteyen,

Bir vatandașlık görevi olarak sandık başına gidip oy kullanarak iktidara getirdigi hükümet tarafindan, yönetilmek isteyen insanlara karşı yapıldığını ifade eden YILDIZ, șöyle devam etti:

Bu kitlenin içinde, imam hatip liselerinde okuyan gençlerimiz, başörtüsü ile üniversitelerde eğitim almak isteyen ve iş hayatına devam etmek isteyen kardeşlerimiz de vardı.

Gençlerimiz, o gün imam hatip ortaokullarinın kapatılması ve,liselerde katsayı uygulamasıi ile en temel haklardan biri olan eğitim hakkından mahrum oldular.

Derslerine girmeye, çalışırken, okullarının önünde eylem yaparken, polis zoruyla gözaltına alındılar. Çatılardaki keskin nişancı tehdidine maruz kaldılar.

Henüz 13-14 yaşındaki kız çocukları polis otobüslerine doldurularak şehirlerin en ücra köşelerine götürülüp bırakıldı.

Genç kardeşlerimiz ise başörtülü olarak üniversitelerde okuyamadı, iş hayatına devam edemedi.

Kamusal alan, hizmet alanı, hizmet veren gibi sahte ve sonradan üretilmiş kavramlarla insanların iş hayatlarına son verildi. Aile hayatları dağıldı.

Öyle ki, hastanelerde tedavi olabilmek bile bir sorun haline geldi.

Yüksek Askeri Şura kararlarıyla da namaz kılan, eşi veya ailesinde, bir yakını bașörtülü olan tüm ordu mensupları görevlerinden el çektirilip özlük hakları ellerinden alındı.

Bugün dile, getirildiginde kulağa bir filmin senaryosu gibi gelen bu gelişmeler, o dönemde yüzbinleri, milyonlari etkiledi.

Toplumsal, barış, huzur ve refah bozuldu.

İyiye giden ekonomi, hem hükümete darbe yapılması, hem bankaların içinin boşaltılması hemde toplumsal barışın bozulmasıyla tepetaklak oldu.

Yaşananların faturasını ise her zaman olduğu gibi yine gerilim ve kaos, ortamıyla, ekonomik yansımalarıyla millet ödedi.”

Darbecilerin planlarını gerçekleştirebilmek için en ufak bir boşluk, en ufak bir güçsüzlük ve acziyet anını beklediklerini, kaydeden YILDIZ, sözlerini,

“Bunu, 15 Temmuz hain darbe girişimi, Gezi olayları ve üniversiteye atanan rektör bahane, edilerek gerçekleştirilen Boğaziçi eylemleri açıkça ortaya koymuştur.

28 Șubat’ı, o gün yaşanan kıyımları, haksızlıkları, unutmadık, unutturmayacağız.

Genç kuşaklarımız ülkenin yakın tarihini bilsinler, ibret alsınlar ve bu karanlık planlara karşı, her an uyanık olsunlar diye elimizden geleni yapacağız.

Biz, ülkemize, milletimize, genglerimizin ferasetine ve yarınların, güçlü Türkiye’sine güveniyoruz.” diye tamamladı.

Alparslan YILDIZ

Kırşehir İmam Hatip Lisesi

Mezunları Derneği (KİMDER) Başkanı

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.