Kırşehir HaberNet

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
486 views
14 Ocak 2021 - 12:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İLİMİZDE AŞI UYGULAMASINA

BAŞLANILDI !!

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı sağlık tesislerinde sağlık çalışanlarımıza CoronaVac aşısının ilk dozu uygulanmaya başlandı.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Ali Bulut, Sağlık Hizmetleri Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Yetiş, Başkan Yardımcımız Dr. Sadettin Doğangün, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Yahya Şahin, Şehit Polis Hayrettin Yılmaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Mehmet Saylam aşı olarak aşının önemini vurguladılar.

Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Ali Bulut yapmış olduğu açıklamada;

“Bu salgından kurtulmanın yolunun aşı olduğu artık çok net. Bilimsel olarak da ortada. Sağlık Bakanımızın aşı olmasıyla biz de ilk aşılama çalışmalarımıza başladık.

İlk etapta özel ve resmi kurumlardaki tüm sağlık çalışanlarımız, eczacılarımız, onların yanlarında çalışan personel dahil 4 bin 400 tane aşımızı yapacağız. Daha sonra da Bilim Kurulunun verdiği sıralamayla aşılamaya devam edeceğiz.

Muhtemelen kolluk kuvvetlerinden devam ederek aşı yapmayı sürdüreceğiz.
Diğer aşılardan farklı bir yan etki beklemiyoruz.

En fazla görebileceğimiz yan etki kolda kızarıklık, ufak tefek ağrı olabilir. Aşının bahsetmiş olduğumuz yan etkileri önemsenmeyecek kadar azdır ve göz ardı edilebilir.

Tüm sağlık çalışanlarımıza bugün itibarı ile aşı yapılmaya başlanılmıştır. Bu hastalıktan korunmak ve normal, eski hayatımıza dönmek için aşı olmamız gerekiyor. Ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” İfadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.