Üniversitemiz Bağbaşı Yerleşkesinde bulunan Ahi Evran Üniversitesi Caminin yapımı tamamlanarak ibadete açıldı.

Peyzaj düzenlemesi ile birlikte kilit parke yürüyüş yolu ve park alanı da yapılan caminin çevre düzenlemesi de bitirilmiş oldu.

5 Bin Kişi Kapasiteli Cami Selçuklu Mimarisi Örnek Alınarak Yapıldı.

Dört minaresi, üç kapısı bulunan ve aynı anda 5 bin kişinin ibadet edebileceği kapasiteye sahip Ahi Evran Üniversitesi Cami, Selçuklu mimarisi örnek alınarak inşa edildi.

Mimari özellikleri ve kapasitesi ile ülkemizin sayılı camileri arasında yer alan caminin yapımı Kırşehirli hayırsever Muzaffer MARŞAP, Ahi Evran Üniversitesi Cami Yaşatma Derneği ve hayırseverler tarafından tamamlandı.

Caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan KARAKAYA, Üniversitenin Ahi Evran Üniversitesi Cami ile güzel bir esere kavuşmasına şahitlik ettiklerini söyledi.

KARAKAYA, Cami ve Üniversitelerin tarih boyunca bütün medeniyetlerde birbirinden ayrılmaz iki önemli müessese olduğunu kaydetti.

Üniversitelerin toplumların, milletlerin aklını beslediğini ve önünü açtığını ifade eden Prof. Dr. Vatan KARAKAYA, camilerin ise kalplerin önünü açtığını söyleyerek caminin hayırlara vesile olmasını diledi.