Kırşehir HaberNet

Av. BİLGEHAN ALTAŞ’TAN HUDER ADINA AÇIKLAMA !!

Av. BİLGEHAN ALTAŞ’TAN HUDER ADINA AÇIKLAMA !!
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
522 views
09 Eylül 2020 - 18:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

HUKUKUKİ ARAŞTIRMALAR DERNEĞİ
HUDER İL TEMSİLCİLİĞİ

BASIN AÇIKLAMASI

2020 yılında televizyon ekranlarında yazar ve televizyon programcısı olarak bilinen Erol Mütercimler’in, konuk olduğu bir programda, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yıllardır faaliyet gösteren, binlerce mezun veren, saygın bir eğitim kurumu olan İmam Hatip Okulları mezunlarını “sahtekar, ahlaksız ve cinsi sapık” gibi kabul edilemez ve çirkin ifadelerle tanımladığını şaşkınlıkla izledik.

İmam Hatip Okullarına yönelik ideolojik saiklerle zaman zaman yöneltilen herhangi bir temeli olmayan ithamların bir yenisine daha rastlamak ve bu açıklamayı yapmak esasında üzücü olmakla beraber yıllardır devam edegelen sistematik nefret, ayrımcılık ve aşağılamanın yeni bir tezahürünü görmek de düşündürücüdür.

Bu basın açıklamasını yapmak sadece televizyon ekranlarında bu açıklamayı yapan şahsı kınamak değil esasında imam hatip okullarına karşı temelsiz şekilde, ideolojik yargılarla zaman zaman dışa vuran zihniyeti kınamaktır.

Bu zihniyet ile hukuki yönden mücadele etmekle beraber artık zihinlerden bu aşağılamaların silinmesi ve imam hatip okulu mezunlarının bu tip karalama ve hakaretlere maruz kalmaması için kamuoyunun da tümüyle duyarlı olması ve tepki vermesi gerekmektedir.

Basın açıklamamız ile incinen ve yaralanan imam hatip mezunlarını, imam hatip liselerinde hali hazırda okuyan öğrencileri, imam hatip okullarının yapımı ve yaşatılmasında emek harcayan insanları, öğrenci velilerini, eğitimcileri ve ülkemizde duyarlı olan tüm vatandaşlarımızın belki bir nebze sözcüsü olmakla birlikte, bu nefret söyleminin bir daha yaşanmaması adına son bulması için tüm kamuoyuna açık bir çağrı yapma mecburiyetinde olduğumuzu düşünüyoruz.

Anılan şahıs ve ona gerek açık gerek zımni şekilde destek veren bu zihniyeti kınadığımızı tüm kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

Av. Bilgehan ALTAŞ
HUDER KIRŞEHİR İL TEMSİLCİSİ

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.