Kırşehir HaberNet

BAŞKAN ÜNSAL KADINA ŞİDDETE ÇÖZÜM VAR DEDİ !!

BAŞKAN ÜNSAL KADINA ŞİDDETE ÇÖZÜM VAR DEDİ !!
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
437 views
30 Aralık 2020 - 22:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

‘Kadına şiddet ve kadın cinayetlerine hep birlikte dur diyelim’

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, kadına şiddet ve kadın cinayetleri nedeniyle önemli bir açıklama yaptı.

 

AK Parti İl Başkanı Ünsal açıklamasında, bu tür olayların yüreklerde onarılmaz yaralar açtığını ifade ederek şiddetin her türlüsüne karşı olduğuna dikkat çekti.

 

Ünsal açıklamasında şu detayları aktardı: “Canlarımızı yakan bir sorun olan şiddetle ve kadın cinayetleri ile mücadelemizde çağrımızı tekrarlamak, sadece kadınlara değil, tüm dünyaya haykırmak için bu açıklamayı yapıyorum.

 

Bir kez daha doğru olanı, bir kez daha adaletli olanı, bir kez daha vicdanlı olanı dile getiriyorum. Maalesef bugün ve kalan her gün kadına yönelik fiziksel ve psikolojik şiddet devam ediyor.

 

Tüm çabalara, çığlıklara, kanunlara rağmen. Bahaneleriyle kaim bazı cahillerin elleri, dilleri kadınların, çocukların bedenlerine, ruhlarına adeta bir balyoz gibi iniyor.

 

Şiddet bizim kırmızı çizgimizdir demiştik. O çizgiyi aşanlarla çetin mücadelemiz dün olduğu gibi bugün de yarın da sürecektir” dedi.

Kadına yönelik şiddetin sadece bir kişiye yönelmiş bir tehdit olmadığını, bu eylemin tüm toplumun huzuruna kast ettiğini, aileyi parçaladığını, geriye hayatını kaybetmiş ya da travmalarla dolu kadınlar, mutsuz çocuklar ve karanlık bir gelecek bıraktığını, şiddet uygulayanın ise, insanlıktan çıktığını belirten Ünsal,

 

“AK Parti, kadın erkek milyonlarca üyesiyle 18 yıllık iktidarı boyunca kadının hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğuna inancını defaatle kanıtlamış, kadını toplumdan, siyasetten, hayattan ayrıştıran her türlü zihniyetle vazgeçmeden, sonuna kadar mücadele etmiş, büyük başarılara imza atmıştır.

 

“Kadınlara Karşı Ayrımcılık Irkçılıktan Beterdir” diyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve değerli Emine Erdoğan Hanımefendi, her platformda samimiyet ve duyarlılıkları ile yıllardır kapsamlı mücadeleler sürdürmüştür.

 

Bu sayede kadına ve aslında insana yakışır hak ve adaletin tesisinde büyük kazanımlar elde edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Hükümetin, bakanlıkların ve sivil toplum örgütlerinin şiddeti durdurmaya yönelik yoğun çaba gösterdiğini de dile getiren Ünsal,

 

“ Halen devam eden bu mücadelede hem şiddet uygulayanlara karşı yaptırımları artırmış, hem de şiddete maruz kalan kadınlara maddi ve manevi destek vererek hayatlarına umut olmuştur.

 

Biz hiçbir zaman bahanelerin arkasına saklanmadık, imkânsızlıkların partisi olmadık.

 

Bugün bir kez daha tüm popülist yaklaşımları elimizin tersiyle iterek şiddetle mücadelede yolumuza kararlılıkla devam ettiğimizi gür sesimizle haykırıyoruz.

 

Bize göre kadına şiddet; fikri ve vicdani yoksunluğu zorbalıkla kapatmaktır. Kadına şiddet en büyük acizlik ve cahilliktir.

 

Şiddet uygulayanları en ağır şekilde cezalandırmak çok önemli olsa da, esas önemli olan şiddeti uygulanmadan önce engelleyebilmektir. Bu durumun toplumun her ferdini bilinçlendirmekten geçtiğini biliyor ve çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştırıyoruz” dedi.

Bugün ve her gün kadına şiddet ve kadın cinayetlerini her platformda kınadıklarını ifade eden AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal açıklamasında son olarak şunları söyledi:

 

” “Her kadın cinayeti kalbimizde yeni yaralar açıyor. Kadınlarımızı katleden canilerin en ağır cezayı almalarını bekliyoruz. Yitirdiğimiz tüm kardeşlerime Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm ülkemize başsağlığı diliyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.