Kırşehir HaberNet

DİYANET KOVMUŞ. SEKÜLERCİ KENDİNE YAKIŞANI YAPMIŞ…

DİYANET KOVMUŞ. SEKÜLERCİ KENDİNE YAKIŞANI YAPMIŞ…
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
370 views
13 Mart 2022 - 21:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

‼️BUNU da DUYDUK EYVAHLAR OLSUN‼️

CHP’li İBB’nin İnanç Masası sorumlusu Fatma Yavuz’un düğün videosunda içkili ikramla mesaj vermesi ve Diyanet’i hedef aldığı sözleri büyük tepki çekti.

? 2019 yılında Diyanet’ten ihraç edilen Fatma Yavuz sosyal medyayada yayılan videoda “Biz muhafazakâr ve dindarların seküler dostlarımıza borcudur; 
bonus 2025
Seküler dostlarıma içkili ikramı bizzat finanse/ikram ettim. Bar, meyhane fark etmez, arkadaşımın içkili sofrasına otururum. Diyanet, sen istediğin kadar fetva üret.” ifadelerini kullandı.

‼️HADİS-İ ŞERİF’İ İNKAR ETTİ‼️

Videonun altında bir kullanıcı Yavuz’a içki ile ilgili bir Hadis-i Şerifi hatırlattı: “ALLAH içkiye, onu dağıtana, içene, üzümünü sıkana, ken­disi için sıktırana, taşıyana, kendisi için taşınana, satana, satın alana ve parasını yiyene lanet etsin.” (Tirmizi, Bûyu, 58)

Kullanıcıya cevap veren Yavuz “Sahih değildir. Zira içki içen sahabi de vardı.” ifadelerini kullandı.

‼️MELEKLER ‘GÜNAH YAZIYORUZ’ DEMİYOR‼️

“Burada gördük ki hiçbir şey olmuyor. İsteyen çayını içiyor, isteyen alkol. Kimse kimseye saldırmıyor. Melekler ‘Sen çok yakın oturmuşsun sana da günah yazıyoruz’ demiyor.” ifadelerini kullanan Yavuz, sözlerinin devamında Diyanet’e de seslenerek şunları söyledi:

 

‼️DİYANET’İ HEDEF ALDI‼️

 

“Ben dindar dostlarım gelmezler saygı duyarım diye bekliyorum. Bizzat kendim finanse ederek ikram edeceğim dedim. Çok güzel bir şey oldu, Dindar dostlarım da burada. 

 

Sayın Diyanet sen istediğin kadar masa başında otur fetva üret. Hiçbir şey olmuyor, kimseye de günah bulaşmıyor. Teşekkür ederim benim hayalimdi hayalim gerçek oldu.”

‼️TÜRK MİLLETİNİ SOYKIRIMLA SUÇLAMIŞTI‼️

Yavuz, daha önce de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Türk milletini ‘birden fazla kez soykırım yapmakla’ suçlamıştı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.