Kırşehir HaberNet

#DiyarbakırAnneleri’nin #EvlatNöbeti 306. gününde devam ediyor

#DiyarbakırAnneleri’nin #EvlatNöbeti 306. gününde devam ediyor
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
486 views
04 Temmuz 2020 - 17:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

❝Bir anne olarak HDP’yi, PKK’yı lanetliyorum. Oğlumdan 9 yıldır haber alamadım. Burada 9 yıl da kalsam oğlumu almadan kalkmam❞

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin, 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 306’ncı gününe girdi.

Oğlu Mehmet için başlattığı eylemi sürdüren anne Sariye Tokay, 2 gün sonra oğlunun 9 yılını geride bırakacaklarını söyledi.

Evladının 14 yaşında kandırılarak dağa götürüldüğünü belirten Tokay, şöyle konuştu:

“Bu Kürtlük davası değil. Milletin 13-15 yaşındaki çocuklarını dağa götürüp öldürtüyorlar. Bu çocukların üstüne siyaset yapılır mı hiç? Bir anne olarak HDP’yi, PKK’yı lanetliyorum. Oğlumdan 9 yıldır haber alamadım.

Burada 9 yıl da kalsam oğlumu almadan kalkmam. Çocuğumu HDP’den istiyorum. Evlatlarınızı getirsinler. Bütün anneler olarak oturmaya kararlıyız.”

Baba Aydın Dağtekin de oğlu Sedat’ın 6 yıl önce Siirt’te kandırılarak dağa gönderildiğini kaydetti.

Oğluna güvenlik güçlerine teslim olması çağrısında bulunan Dağtekin, “Kurban Bayramında ailemle çifte bayram yapmak istiyoruz.

HDP’den oğlumu istiyorum. Oğlumu almadan gitmeyeceğim. Sonuna kadar mücadele edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Kırşehir Habernet olarak diyoruz ki;

Türkiye de Kürt sorunu yoktur. Kürt sorununu oluşturabilen menhus gruplar vardır. 1970 lerden sonra alt yapısı oluşmuş PKK, keza 1984 Siirtin / Eruh baskını katliamından sonra Türkiye ve Dünya gündeminde yerini aldı.

Kürt sorunu oluşturan: Derin devlet ? Gladyo ? Pkk ? Ermeni işbirliği vardır. Türkiye de her ırk Muhtar, Kaymakam, Belediye Başkanı, Vali, Milletvekili, Bakan, Cumhurbaşkanı olabiliyorsa,

MESELE HDP ‘nin KANDİL ile bağını kesmesinden geçer…Olan kandırılmış, masum çocuklara oluyor…Ama Doğuda halk uyandı artık…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.