Kırşehir HaberNet

Doç.Dr. Cahit AYTEKİN TECRÜBESİNİ MUCUR’A AKTARACAK‼️

Doç.Dr. Cahit AYTEKİN TECRÜBESİNİ MUCUR’A AKTARACAK‼️
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
1.080 views
06 Mart 2021 - 14:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan KARAKAYA, Mucur Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne Doç.Dr. Cahit AYTEKİN’i atadı.

Doç. Dr. Cahit Aytekin, 2017 yılından itibaren Eğitim Fakültesi dekan yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.

Görevi süresince hizmet içi eğitim faaliyetlerinden, çalıştaylara, panel ve seminerlerden, konferanslara kadar çeşitli organizasyonlar düzenlenmesine öncülük etti.

Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte planlanan hizmet içi eğitim etkinlikerine il genelinde 2000’in üzerinde öğretmen katıldı. Eğitim Fakültesi fakülte kurulu ve fakülte yönetim kurulu üyesi olarak seçilen Aytekin, Rektörlük bünyesinde Bilimsel Araştırma Projeleri Komisyon üyeliği üyeliği yaptı.

Eğitim Fakültesi kalite süreçleri sorumluluğu ile üniversitenin uzaktan eğitim platformu AYDEP’in geliştirilme sürecinde çeşitli görevler yaptı.

Doç.Dr. Cahit AYTEKİN, Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Lisans, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Matematik Öğretmenliği anabilim dalı ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik anabilim dalında iki ayrı yüksek lisans, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Matematik Eğitimi Anabilim dalında doktora öğrenimini tamamlandı.

Doktora sürecinde Orta Doğu Teknik Üniversitesine özel öğrenci olarak kabul edildi. 12’si uluslararası olmak üzere toplam 21 araştırma makalesi, Ulusal ve Uluslararası konferanslarda 40’ın üzerinde bildiri sundu.

Bilgisayar Destekli Matematik Eğitimi projeleri geliştirdi ve proje koordinatörlüğü yaptı. Ankara üniversitesi Teknokent ve Atılım Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi işbirliğinde düzenlenen Tübitak Bireysel Genç Girişimci Eğitimlerine katıldı.

Türkiye’nin en büyük Bilim Teknoloji ve Uzay Festivali TEKNOFEST 2020 yarışmasında , Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi adına yarışan iki takıma akademik danışmanlık yaptı.

Bu takımlar finalde yarışma başarısını yakaladı. Evli ve iki çocuk babası olan Aytekin,Türk Matematik Eğitimi derneği üyesidir ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan KARAKAYA tarafından Mucur Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak atanan Doç.Dr. Cahit AYTEKİN’i tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.