Kırşehir HaberNet

KIRŞEHİR BELEDİYESİ KIR-KÖY PROJESİ

KIRŞEHİR BELEDİYESİ KIR-KÖY PROJESİ
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
356 views
08 Ekim 2021 - 17:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

🏘️ KIR-KÖY KAMPÜSÜ YENİ DONATILARIYLA SONA YAKLAŞIYOR‼️

🏘️ BAŞKAN EKİCİOĞLU: 60 YILDAN BERİ VAHŞİ DEPOLAMA ALANI OLARAK 54.000 (ELLİ DÖRT BİN) METRE KARELİK ALANDA BAŞLATTIĞIMIZ BU PROJEYİ GENİŞLETEREK, 

🏘️ HEM DEZAVANTAJLI GRUPLARIN HEM DE VATANDAŞLARIMIZIN YARARLANABİLECEĞİ BİR PROJE HALİNE GETİRDİK‼️

Belediye Başkanı Selahattin EKİCİOĞLU, bir şehrin içerisinde yaşayan tüm insanların ve sosyal katmanların şehrin kültürel ve tarihsel birikimi olduğu inancıyla yaptıkları ve yapacakları çalışmalarda, 

Kırşehir’ deki kırılgan guruplara yönelik projelerini de göreve gelmeden oluşturduklarını ifade etti. 

Başkan EKİCİOĞLU, açıklamasında şunları söyledi: 

“Ahi Evran Mahallesi Kent Park kenarı 250 ada 18 parselde bulunan alana Kırşehir’de bulunan engelli vatandaşlarımızın birlikte (zaman geçireceği, (toplantı ve sosyal faaliyetlerini gerçekleştirecekleri Engelsiz Yaşam Merkezi projemizi faaliyete geçirdik ve çalışmamız hızla ilerliyor. 

Engelsiz Yaşam Merkezi çevresinde tamamlanan peyzaj çalışmaları sonrasında uygun fitness ve farklı spor aletleri ile ilimiz, engelli yurttaşlarımızın spor ve diğer etkinliklerini yapabilecekleri bir alana kavuştu. 

Yine Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Kırşehir Belediyesi tarafından sunulan “Kırköy Kampüsü — Kırşehir’de Dezavantajlı Gruplara “Umut” 

Dezavantajlı Gruplara “Umut” Doğuyor” projesi ile sosyal, ekonomik ve fiziksel engeller, sağlık problemleri ve coğrafi etmenler sebebiyle dezavantajlı durumda olan kadın, yaşlı ve engelli bireylerimizin toplumsal yaşamın her alanına katılımlarının ve uyumlarının arttırılmasını hedefledik. 

60 yıldan beri Vahşi Depolama alanı olarak 54.000 (Elli Dört Bin) metre karelik alanda başlattığımız bu projeyi genişleterek, 

Hem dezavantajlı grupların hem de vatandaşlarımızın yararlanabileceği bir proje haline getirip ihalesini gerçekleştirdik. 

Yüklenici firma hızlı bir şekilde imalatlarına başladı ve projemiz tamamlanmak üzeredir. İçerisinde; İdari bina şeklinde Köy Konağı, Amfi Tiyatro, Restaurant, Çay evi, Tandır, Sera, Çok Amaçlı Salon, Solucan ve Mantar (Çadırı, (Küçükbaş ve Büyükbaş Hayvan Ağılları olacaktır. 

Çevre peyzajının tamamlanması ile birlikte projemizin sonuçlandırılması hedeflenmektedir. 

Ayrıca, Kuşdıllı Mahallesi Çarşı Cami karşısındakı alanda projelendırdığımiız Emekliler Lokali’ nin kamulaştırmasını tamamlayarak mülkiyetini Belediyemize kazandırmış durumdayız. 

Emeklilerimizin birlikte sosyal faaliyet yürüteceği bu lokalı 2022 yılında hizmete geçirmeyi planlıyoruz. Dedi.

www.kirsehirhabernet.com

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.