Kırşehir HaberNet

KIRŞEHİR BELEDİYESİ TAM KAPANMA DÖNEMİ ÇALIŞMALARI

KIRŞEHİR BELEDİYESİ TAM KAPANMA DÖNEMİ ÇALIŞMALARI
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
417 views
06 Mayıs 2021 - 4:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

? TAM KAPANMA DÖNEMİNDE BELEDİYE ÇALIŞMALARI ARTARAK DEVAM EDİYOR‼️

Kırşehir Belediyesi tam kapanma döneminde bütün birimleri ile çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

29 Nisan / 17 Mayıs tarihleri arasında ülkemiz genelinde ve Kırşehir’ de uygulanan “TAM KAPANMA DÖNEMİ” ile birlikte vatandaşlarımızın zorunlu haller dışında evlerinden dışarı çıkmasının yasaklanması ile birlikte,

Kırşehir Belediyesi de hiçbir hizmetin aksamaması için çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor. Konu ile ilgili bilgi veren Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin EKİCİOĞLU:

“Tam kapanma döneminde vatandaşlarımıza yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizde hiçbir aksama yaşanmaması için çalışmalarımız artarak devam ediyor.

İlimizin çeşitli bölgelerinde Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz tarafından yürütülen yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları ve aynı zamanda Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yürütülen alt yapı çalışmaları hızlanarak devam ediyor.

Yine ilimizin bütün mahallelerinde Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ve Veteriner İşleri Müdürlüğümüz tarafından temizlik, ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları artarak devam ediyor.

Yaz mevsiminin yaklaştığı bu sıcak günlerde ilimizdeki park ve yeşil alanlardaki çalışmalarını arttıran Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz özellikle Belediyemiz tarafından üretilen çiçek ve çeşitli bitkilerin dikiminin ardından yeşil alanların tamamın da sulama ve bakım işlemlerini ve peyzaj çalışmalarini eksiksiz bir şekilde devam ettiriyor.

Yine Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğümüz tarafından özellikle Ramazan ayı içerisinde dar gelirli ve ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşlarımıza yönelik olarak gıda çeki ve gıda kolisi, günlük sıcak yemek ve ekmek dağıtımı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için yapılan sosyal yardım çalışmalarımız artarak devam ediyor.

Ayrıca; Ramazan Bayramı’nın yaklaşması ile birlikte vatandaşlarımızın herhangi bir sorun yaşamaması için özellikle gıda güvenliği konusunda Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler denetimlerini arttırmış durumdadır.

Bu dönemde tabi ki can dostlarımızı da unutmuyor, sokak hayvanlarımıza mama ve su desteğini arttırıyoruz” dedi.

Kırşehir Belediyesi’nin İmar ve Şehircilik, Emlak ve İstimlak, Ulaşım Hizmetleri ve başka bütün birimlerdeki çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini bildiren Başkan EKİCİOĞLU,

“TAM KAPANMA DÖNEMİNDEN” sonra ilimizde Koronavirüs salgının artış hızında azalma yaşanmasının en büyük temennileri olduğunu söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.