Kırşehir HaberNet

İFTARDA SİYASET OLUR MU HİÇ..??

İFTARDA SİYASET OLUR MU HİÇ..??
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
436 views
26 Nisan 2022 - 1:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehirliler Vakfı’nın verdiği iftar yemeğine Dmeokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt’un sözleri damga vurdu.AK Parti’yi eleştiren Enginyurt’a, AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan cevap verdi.

Öte yandan Enginyurt’a müdahale edilmesiyle ilgili eski Anayasa Mahkemesi Başkanı , ”kürsü dokunulmazlığı” eleştirisi getirdi.

Kırşehirliler Vakfı tarafından düzenlenen iftar yemeğine Ankara’da yaşayan Kırşehirliler ve çok sayıda siyasi katıldı.Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun da katıldığı yemeğe,

Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Ankara Milletvekilleri Hacı Turan ve Yıldırım Kaya ve Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt da katıldı.

’HABUR’DA ÇADIR MAHKEMESİ KURARAK ŞEREFSİZLERİ BURAYA KİM GETİRDİ?’’

İftarın ardından söz alan Cemal Enginyurt, bu tür etkinliklerde siyasetçilerin söz almasının zor olduğunu ve Hacı Turan’ın da orada olmasına rağmen AK Parti’yi eleştireceğini dile getirdi.

Enginyurt, ‘’ Fazla da dokunmak istemiyorum ama yüreğimiz yanıyor inşallah Hacı Ağabey Cumhurbaşkanına gider de şu Cemal Enginyurt birşeyler dedi der.

Hacı Ağabey şu elektrik zamları yüzde 127, Allahınızı seviyorsanız geri çekin, ocağımıza incir dikildi.Doğalgaz aldı başını gidiyor.

Benim benzin istasyonum var iflasa gidiyorum her ay 40 bin lira zarardayım. Ondan sonra diyorsunuz ki Cemal Enginyurt AK Parti’ye neden bu kadar saldırıyor.

Siz bu kadar memleketi kötü yönetirseniz biz de mecburen eleştiri yapıyoruz’’ ifadelerini kullandı.Cemal Enginyurt’un bu sözleri Hacı Turan’ı da güldürdü ancak Cemal Enginyurt’un sonraki sözleri salonda buz kesti.Enginyurt,

‘’ 29 Ekimde Cumhuriyet Bayramı’nda Habur’da çadır mahkemesi kurarak şerefsizleri kim buraya getirdi derler’’ sözlerini sarf edince vakıf görevlisi bir genç müdahale etmek istedi ancak Enginyurt, ‘’Sana ne oldu hoca sen kimsin ya ?

Sana ne oldu şimdi niye uyarıyorsun beni ? Bu nasıl bir iş bu nasıl bir üslup ya ? Burası siyaset meydanı değilse bizi neden davet ettiniz o zaman. Ben Demokrat Parti Genel Başkan yardımcısıym.

Ben Türk Milleti’ne aşığım ben Türk Milleti’ni seviyorum niye rahatsız oluyorsunuz görüşlerimizden ? ‘’ diye tepki göstererek kürsüden indi.

‘’ANKARA’YA YAPTIKLARIMIZI ANLATIRSAM 2 SAAT YETMEZ’’

Konuşmasına Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun birlik ve beraberlik mesajlarını örnek göstererek başlayan Ankara Milletvekili Hacı Turan ise ‘’bir yere misafir olarak gidildiği zaman o yerine iklimine göre hitap edilir.

Seçim zamanı elbette siyaset yapılır. Alasını da yaparız.Öyle güzel yaparız ki icraatları da çok güzel anlatırız.

Ben iktidar partisinin milletvekiliyim, Ankara’ya yaptıklarımızı anlatırsam 2 saat yetmez ama hayatta bu işlere girmem.Kırşehir’de yaptığımız yardım ve desteklerimizi nezaket ölçüsü içerisinde dile getirmeyiz.

Eğer alkışlanacaksa 4-5 gündür şu anda Kuzey Irak’ta teröristlerle 24 saat mücadele eden ordumuzdan 3 şehidimiz , 7 yaralımız, 10 binlerce askerimiz var; onları alkışlarız, duaları onlara yaparız.Özellikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın olduğunu bir günde bize birlik ve beraberlik düşer.

Meclis kürsüsünden çok cevap verdim çok da anlattım’’ şeklinde konuştu.

HAŞİM KILIÇ’TAN KÜRSÜ DOKUNULMAZLIĞI YORUMU

Daha sonra söz alan Haşim Kılıç ise, kürsüde ayrımcılık yapmadan, hakaret etmeden her türlü eleştiri ve söylemin gerçekleşmesi gerektiğini ifade etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.